Tabačka Records: Leto 2019

Business Mermaid

Dream-goth rock a noblesa. Nový album Light Delight, privádza svetlo z paralelnej dimenzie, spája minimalistické a energické indie-rockové kompozície s ušľachtilým vokálnym prejavom podčiarknutým surreálnym synth-waveom.

Raptor Koch

Smršť z Východu mimo bezpečných vôd hudobných konvencií. Raptor Koch je pivničným multiinštrumentalistom z okresu Humenné, pre ktorého tvorbu je význačný DIY prístup a autenticita. Hudobnej tvorbe sa venuje prakticky celý život a jeho rozsiahly katalóg je žánrovou zmeskou od freak popu a rock’n’rollu cez momenty experimentálnej psychedélie, až po progressive a surf rock.

THXM

Drsný zvuk a roztrieštené motívy. Projekt experimentátora s modulárnymi syntetizátormi Tomáša Mutinu postupne koroduje z industriálnej elektroniky k experimentálnemu technu. Vytvárajú kontinuitu opakovaním fragmentov, ľudské ucho nedokáže predvídať, čo bude nasledovať. Môžeš prijať len to, čo ti dáva.

FARA

Industrial-punková nálož rezonujúca tvojím každodenným životom. Kvapôčka koly v supermarkete. Krúžok salámy v miestnej mäsiarni. Sáčok v sáčku, betón v betóne. Dvaja pracovníci obsluhujúci strunové mechanizmy za monotónneho doprovodu hluchej bubeníčky. Anjeli zvestujú nanebevstúpenie debility. Nič sa nevyrieši.

Pandorama

Noise-metalový psychedelický rituál vznikajúci na spoločných improvizáciách a vlastnej mytológii. Ambientné elektronické plochy pretínajú expresívne posolstvá. Novodobí šamani obetujú hudbu na oltári hluku. Ave Pandorama!